Obelų genėjimas

Vaismedžių genėjimas atitinkamai pagal augalų rūšis šiek tiek skiriasi. Obelys ir kriaušės priklauso sėklavaisių kategorijai. Šie vaismedžiai ypatingai reiklūs teisingam ir pastoviam genėjimui. Negenint arba darbus atliekant mėgėjiškai, sodinukas ne tik kad neparodo viso savo potencialo, bet gali ir nukentėti lūžtant šakoms, pažeidžiant ligoms ar kenkėjams.

Užtikrinti kokybišką ir pastovų medžių genėjimą yra be galo svarbu, juo siekiame:

  1. Pašalinti senas, nederančias, nudžiuvusias ir ligotas šakas.

  2. Pagerinti derėjimo zonos apšviestumą, vaisių kokybę, derlingumą, kad vasaros metu, vaisiai gautų daugiau saulės šviesos, būtų geriau subrendę rudenį.

  3. Pagerinti medžio vėdinimą tarp šakų. Jeigu to nėra ant vaismedžio pradeda augti kerpės, samanos, susidaro puikios sąlygos vystytis grybinėms ligoms, kenkėjams.

Kada galima genėti vaismedžius (obelis ir kriaušes)?

  1. Pavasarį arba vėlai žiemą. Kai jau nebėra didelių šalčių, medžiai yra ramybės būsenoje arba jau pradėjo vegetuoti. Geriausia tai atlikti iki vaismedžių žydėjimo.

  2. Vasaros antroje pusėje. Šiuo genėjimu siekiama atidengti subrendusius vaisius, kad jie gautų daugiau saulės šviesos, geriau derėtų.

  3. Visą rudenį. Galima genėti gausiai žalią masę auginančias veisles. Taip pat tuos medžius, kurių nespėjome nugenėti pavasarį.

Mūsų komanda genėjimui naudoja tik aukšto lygio (,,Stihl", ,,Felco") pjūklus, pjūklelius ir sekatorius, kurie padaro mažiausią įmanomą žalą augalui ir padeda lengviau bei greičiau užgyti žaizdoms.