Vejos tręšimas

Veja yra sudaryta iš daug skirtingų augaliukų mažame ploto vienete. Todėl jai reikalingas didelis kiekis maistinių medžiagų. Tręšiant reguliariai su tinkama technika visuomet siekiame pasirūpinti kiekvienu žolės kampeliu.

  1. Pavasarinis tręšimas. Atsižvelgiant į oro sąlygas atliekamas balandžio - gegužės mėnesiais. Šiuo laikotarpiu auginti žaliai masei ypač svarbus yra azotas. Bet taip pat svarbu nepamiršti ir kitų elementų t. y. Kalio ir fosforo, kurie atitinkamai yra atsakingi už medžiagų pernašą ir šaknų sistemos augimą.

  2. Vasarinis tręšimas. Atliekamas 1 arba 2 kartus atsižvelgiant į oro sąlygas, dirvožemio granuliometrinę sudėtį. Dažniausiai būtina atlikti praėjus 1 mėnesiui nuo pavasarinio tręšimo. Atsižvelgiant į oro sąlygas geriausia tai daryti kada yra pakankamas drėgmės kiekis. Jeigu labai sausa galime padaryti ,,meškos paslaugą'' , veją nudegindami. Nes šiuo metu trąšos būna ypač prisotintos azotu, kuris šį nemalonumą ir sukelia.

  3. Rudeninis tręšimas - atliekamas rugsėjo - spalio mėnesiais. Šiuo metų laiku veją praturtiname P (fosforo) ir K (Kalio) trąšomis su trupučiu N (azoto). Fosforas ir kalis yra mažiau judrūs, jų pasisavinimas yra ilgesnis, todėl jie barstomi prieš žiemą. Praleidžiant šį tręšima veja nuskursta klimatinių kataklizmų metu, kai ateina ilgesnė liūtis ir užmirkimas arba sausros metu.