Sodo augalų purškimas

sodo augalų purškimas
sodo augalų purškimas

Tinkamiausias metas augalų purškimui

Pagrindiniai sodo augalų purškimai yra atliekami kovo-birželio mėnesiais, vėliau - atsižvelgiant į situaciją.

Pagrindiniai kenkėjai su kuriais susiduriame sode: amarai, lapsukiai, vaisėdžiai, buksmedinis ugniukas, grambuolio lervos.

Pagrindinės augalų ligos sode: rūdys, rauplės, valktis, miltligė.

Besikeičiant klimatui, kai vis labiau užsitęsia nepalankios oro sąlygos, sausros ar liūtys, atsiranda palankios sąlygos plisti ligų sukelėjams ir kenkėjams. Didelę įtaką turi ir didėjanti biologinė įvairovė - augalų tankumas sklype. Rekomenduojame atlikti profilaktinius purškimus, kad užskirstume kelią žaladarių paplitimui, kol jų yra mažiausias kiekis.

Įprastai pirmasis pavasarinis purškimas atliekamas iš karto ištirpus sniegui ir vidutinei oro temperatūrai esant apie 4-10 laipsnių šilumos. Tokios oro sąlygos dažniausiai būna nuo vasario pabaigos iki kovo pabaigos. Purškimui naudojame chelatizuotą varį, kuris pasižymi geresnėmis pasisavinimo galimybėmis. Šis purškimas ypač reikalingas kadagiams ir kitiems spygliuočiams. Varis reikalingas elementas augalams, taip pat jis ,,nudegina" kekėjus bei ligų sukelėjus, likusius po žiemos ant augalo ar aplink jį. Taip užtikrinama gera bendra augalų ir aplink juos esančios dirvos higiena.